Z dávných vavřínů popularity, kdy pro ni horoval každý třetí domorodec, se propadla až k nezájmu, který znemožňuje holou existenci. Unie svobody se však odmítá vzdát. A její vedení teď přišlo s nápadem, jak zvednout volební preference ze současného procenta na alespoň pětiprocentní parlamentní úroveň. Tajemství úspěchu se jmenuje Velká billboardová kampaň. Skládají se na ni samotní členové strany a rádi by mezi sebou vybrali až šest milionů korun. A i když hned první billboard se šibalskou tváří předsedy US Pavla Němce označila komise expertů z branže za „reklamní propadák měsíce“, unionisté věří, že experiment nakonec dobře dopadne.

Voličský test

Členové nejmenší vládní strany se vyburcovali k nevídané solidaritě. Ve snaze zachránit svou stranu už vybrali dva miliony korun. „Je to taková srdeční záležitost, už jsem s Unií něco prožil. Dřív Unie přinášela něco nám, nyní je na čase dát něco jí,“ říká místopředseda strany Ivo Ludvík. On sám šel příkladem a do stranické pokladny poukázal loni i letos velkorysý dar. „Dávám vždy něco málo pod padesát tisíc, protože pan předseda přispívá rovnými padesáti. Uznávám i v tomto nějakou hierarchii,“ říká Ludvík. „Nejdřív jsme si pochopitelně s manželkou museli říct, zda si to můžeme dovolit. Protože máme rodinnou realitní firmu, tak nejsme v žádné finanční tísni,“ dodává. Podobně přispěla i většina unionistických poslanců, nejčastěji právě padesáti tisíci a…

v07.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v07.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte