mobrazek_2017.gif
mobrazek_2017.gif • Autor: Respekt

vobrazek_2017.jpeg
Fotografie: Bydlí na Kačerově chodí do michelské hospody a k Dylanovi mají blíž, než by se zdálo. Jamison Young (vpravo) zahraje 9. 12. v KD Kaštan. Foto archiv autora • Autor: Respekt

Vnímaví posluchači, kteří se za dobrou muzikou neváhají vydat do méně propagovaných klubů, barů a kaváren, si už toho fenoménu určitě všimli. V Čechách a obzvláště v Praze se totiž jako houby po dešti vyrojili talentovaní písničkáři, které spojuje fakt, že pocházejí z anglicky mluvících zemí. Jeden den hrají v Balbínově poetické hospůdce a další večer baví stejným způsobem publikum v Paříži, Londýně či Hannoveru. Přitom bydlí na Andělu nebo Kačerově, mají české přítelkyně, případně manželky, a tudíž tu čím dál víc zapouštějí kořeny. Ukázkovým příkladem takových napůl usazených světoběžníků je Angličan James Harries a Australan Jamison Young.

Zítra v Londýně

Oba kolem třicítky, každý s jiným životním příběhem, ani jeden z nich se ale netouží vrátit do míst, kde vyrůstali. O stavu světa a zdejší společnosti si nedělají žádné iluze, ačkoli bez jistých sympatií ke svému okolí by v cizím prostředí jistě dlouho nevydrželi. Na otázku, proč se usadil právě tady, odpovídá Young bez obalu: „Protože západní Evropa je moc drahá.“ A Harries své kosmopolitní myšlení dokládá mimoděk v michelské hospodě u krušovického piva. „Zítra hraju v londýnském rádiu s Fun Lovin’ Criminals,“ říká, jako by si opakoval, co všechno musí koupit cestou domů v koloniálu.

Tyto bezesporu nadané a pozoruhodné osobnosti staví svou pomalu, ale jistě rostoucí popularitu na jiných…

v49.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v49.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte