Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Scéna

Knihy

mobrazek_1541.gif
mobrazek_1541.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1541.jpeg
vobrazek_1541.jpeg • Autor: Respekt

Na názvy, které mají praštit čtenáře mezi oči, je americký spisovatel Norman Mailer opravdu specialista. První část dvoudílného románu Duch děvky, kterou vydalo nakladatelství Jota, to potvrzuje. Jedná se o jeho poslední velký román, který nebyl přeložen do češtiny. Spisovatel se na něj prý připravoval čtyřicet let, a pojem opus magnum tentokrát vážně není nadsazený: druhý díl končí na straně 1390 poznámkou pokračování příště. Hlavní postavou je agent CIA Huge Tremont Montague, přezdívaný Děvka. Prostřednictvím jeho příběhu prožijeme 25 let historie studené války, přičemž Mailerův přehled o moderních amerických dějinách, studium materiálů a schopnost proplétat fabulaci s realitou zajišťují, že se i v beletrii o Americe něco dozvíme. Kniha, v níž kromě smyšlených figurují i skutečné postavy, jako třeba John F. Kennedy, je především zajímavou sondou do filozofie CIA v bipolárním světě 20. století.A tohle už je skutečný příběh se vším všudy. Knihu Měla jsem zemřít jako černá vdova napsala německá autorka Sabine Adlerová, která několik let pobývala v Čečensku a sledovala fenomén sebevražedných atentátnic. Vypráví příběh Raisy z Grozného, jež odmítla poslušnost rebelům a nepodstoupila výcvik k poslání černé vdovy. Nakonec její situace zneužila ruská strana a proti její vůli ji vzala do ochranné vazby. Kniha je jedinečnou reportáží…

v37.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v37.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Petr Třešňák

redaktor

tresnak
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1995 jich napsal/a 1535
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte