Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Létající Stifter nad Šumavou

mobrazek_1461.gif
mobrazek_1461.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1461.jpeg
Fotografie: Jsem tu, moji milí: Adalbert Stifter superman vystupuje z vlaku času vypraveného na počest jeho dvoustých narozenin, Lipno 2005. Foto Günter Bartoš • Autor: Respekt

Běloskvoucí koupelna, flakony všemožných zářivých barev, plastové veletuby se šampony, gely, s vitaminy a výživou pro vlasy, spreje, depilátory… Krámy, bez kterých se nemohou obejít „moje ženy“. Já ano. Dívám se na svoji tvář v oválném zlaceném zrcadle. Hnědovous se spáleným nosem, i rty se mi loupou od slunce, od studené vody mám opary. Jsem šťastný.

Po stopách Mistra

Dostal jsem „dárek“ od rakouské agentury Sunnseitn: zúčastnit se oslav dvoustého výročí narození velkého šumavského rodáka Adalberta Stiftera. Barnumské akce, kdy létaly balony, poezie se četla z megafonů, rapovalo se, navíc byl na tři dny vypraven zvláštní „vlak času“ z Lince do Prahy a na Lipno. Někdejší občan Horní Plané Stifter je dnes velikán, ale v naší literatuře má zatím jenom skromné místo. I to chtěly oslavy změnit. Původní zadání pro mou účast bylo přibližně následující: do lůna Šumavy budou na padáku spuštěni s instruktorem tři autoři – básníci, český, bavorský a rakouský. Odděleně budou pobývat někde v lese na utajeném místě, a budou tvořit, reflektujíce dílo velkého Mistra. Dopadlo to jinak.

Někde v Albánii

Rakouský básník Walter Pillar se vzdal výsadku pro potíže s páteří, takže na malém letišti ve Strunkovicích je se mnou jen Wolfgang Streter z Mnichova. Na něho čekají s terénním vozidlem v místě seskoku dva asistenti a…

v35.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v35.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte