Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Co dáte dětem do školy

České školství má historický handicap: bylo zavedeno císařovnou, a nikoli vytvořeno občany jako třeba v Dánsku. Letos máme poprvé příležitost to změnit.

V Česku je snadné podlehnout dojmu, že vzdělání dává škola. Současná psychologie však dokládá, že vzdělání si bereme, poznání a pochopení budujeme a na rozvoji svých dovedností tvrdě pracujeme.

Co očekávají vaše děti a vy od školy – že jim vzdělání dá, nebo že si ho v ní vybudují? Co škola „nedala“ vám, a co byste teď potřebovali? Zve vás škola jakožto rodiče nebo jako odborníka, aby vám ukázala, jak se mění výuka, když se svět kolem změnil tak rychle? Nechtěla by od vás rady? Jde přece o vaše děti i děti od sousedů, které budou za pár let rozhodovat o vašem životě u voleb a při produkci národního důchodu. Škola může „dávat“ jenom dobré či méně dobré příležitosti a účinnou nebo méně účinnou podporu – tomu, aby děti lépe chápaly pojmy a souvislosti, aby získaly dovednost zkoumat a ověřovat, soustavně myslet nebo výstižně se dorozumívat.

To není hra se slovy. Jde o koncepci školství.

Nabídli jste už sami sebe?

Přesvědčili jste se už, jestli v místní škole umějí ve výuce promyslet a nachystat situace, které vzbuzují dětskou pozornost, aby si každé dítě (ne jen premianti ze vzdělaných rodin) dobývalo porozumění sobě a světu? Nebo jen den co den předkládají spoustu výkladů a údajů, ať se jim děcko naučí? Pokračuje po hezkých prvních letech…

v35.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v35.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte