Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Večer ve městě

Fotografie: Foto Profimedia.cz / Corbis • Autor: Respekt
Fotografie: Foto Profimedia.cz / Corbis • Autor: Respekt

V úterý večer je na zahrádce holešovického Cross clubu plno. Hosté hrají stolní fotbal, popíjejí, hraje hudba. Mezi stoly najednou přibíhá vyplašená Angličanka. „Na silnici se něco stalo. Potřebuju telefon,“ volá. Skupinka hostů vybíhá ven, kde se už na ostrůvku uprostřed křižovatky míhá zhruba deset lidí. Čtyři pruhy aut je obtékají na každé straně. Panuje zmatek. Uprostřed hloučku klečí zoufalá žena, která se sklání nad svým černým pitbulem. Pes leží nehybně a z trupu se mu valí proud tmavé krve. „Někdo ho srazil a ujel,“ říká kdosi z hloučku novým příchozím. Zraněné zvíře se potí a trhaně oddechuje, jeden z kamarádů majitelky se mu snaží nahmatat tep. Jiný volá veterinární záchranku. Ostatní stojí kolem, nikdo neví, co dělat. Čas běží. Na ostrůvku už je kolem dvaceti lidí. Majitelka vzlyká a zmateně se rozhlíží. Když si všimne krve na svých rukou, ztrácí nervy a zoufale se rozbíhá do silnice. Snaží se prosit o pomoc auta, která právě zastavila na červenou. Potácející se zakrvácená postava ale řidiče děsí. Zamykají se zevnitř ve svých autech, snaží se couvat. Někteří přejíždějí do vzdálenějších pruhů a další přijíždějící auta prudce brzdí. Majitelka psa, kterou nikdo nechce vyslechnout, řidičům nadává a ti se po zelené dávají do pohybu. „Támhle je taxi,“ volá jedna z postav na ostrůvku a několik lidí se k němu rozbíhá. Taxikář rychle zhodnotí situaci, zakroutí…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v34.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.