Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Domov

Vlasta Topolánek vs. Mirek Tlustý

Dnes už každý čtenář novin ví, že v ODS probíhají urputné přípravy na souboj o předsednickou židli. A že jediným, kdo může sesadit současného šéfa Mirka Topolánka, je Vlastimil Tlustý – Klausův člověk, zamlada prospěchářský komunista, nyní stínový ministr financí, sporná, ale vlivná postava zdejší politiky. Mnohem méně známé je ovšem to, o co se vlastně zápasí. V čem by byla politika naší nejsilnější strany pod Tlustým jiná, než je teď? Patří ke zvláštnostem současné české scény, že při snaze najít odpověď na tuto banální otázku se člověk docela zapotí.

mobrazek_1867.gif
mobrazek_1867.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1867.jpeg
Fotografie: Pro někoho nesmyslné otázky, pro jiné běžná zvědavost, jak se tady bude žít. Foto Günter Bartoš • Autor: Respekt

Dnes už každý čtenář novin ví, že v ODS probíhají urputné přípravy na souboj o předsednickou židli. A že jediným, kdo může sesadit současného šéfa Mirka Topolánka, je Vlastimil Tlustý – Klausův člověk, zamlada prospěchářský komunista, nyní stínový ministr financí, sporná, ale vlivná postava zdejší politiky. Mnohem méně známé je ovšem to, o co se vlastně zápasí. V čem by byla politika naší nejsilnější strany pod Tlustým jiná, než je teď? Patří ke zvláštnostem současné české scény, že při snaze najít odpověď na tuto banální otázku se člověk docela zapotí.

Míň je v ODS víc

„Nevím, proč mi kladete nesmyslné otázky,“ bortí místopředseda ODS Petr Nečas podrážděným hlasem „mýty“ o tom, že politik s ambicí řídit stát by měl umět odpovídat klidně a věcně. „Mě teď zajímají volby, a ne nějaké hrátky uvnitř ODS. Nevidím jediný důvod, proč na to nyní odpovídat,“ dodává. „Vůbec jsem o tom nepřemýšlel,“ vyzouvá se z otázky i jeho poslanecký kolega a ekonomický expert ODS Martin Kocourek, podobně jako místopředsedkyně Miroslava Němcová: „Nebudu na to odpovídat. Je to jen rozšťourávání ODS před volbami. Až pan poslanec Tlustý oznámí kandidaturu, pak se bavme, co tahle kandidatura přinese.“ A co si o věci myslí potenciální koaliční partneři? „Nevím, jestli se Topolánek a Tlustý nějak programově liší, nesleduji je,“…

v44.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v44.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

zástupce šéfredaktora

svehla
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2165
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte