Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Scéna

Divadlo

mobrazek_1646.gif
mobrazek_1646.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1646.jpeg
vobrazek_1646.jpeg • Autor: Respekt

Činoherní studio v Ústí nad Labem se českému publiku už několik let snaží rozšiřovat obzory. Nejen ukázkami drsné britské dramatiky jako Shopping and Fucking Marka Ravenhilla nebo Crave Sarah Kaneové, ale také nabídkou současných autorů ze španělského jazykového okruhu. Nyní zařazuje soubor do svého repertoáru hru Prométeus argentinského dramatika a režiséra Rodriga Garcíi (premiéra v pátek 17. září). Centrální postavou lyrického díla je boxer, který se jako mediální hvězda stylizuje do role mučedníka. Ničení svého těla pro povyražení davů prožívá jako poslání podobné utrpení svatého Šebestiána nebo Prométea. Myslí si, že rány přijímá i rozdává za celé lidstvo. Protože je Ústí nad Labem město boxu, slibují si divadelníci hojnou účast publika.

•••

Jak dnes člověk chápe svobodu? Co pro něj znamená práce? Jak je na tom v porovnání s ptáky? Hledání odpovědí na tyto otázky prostupuje divadelní hru Ornitologie současného ruského dramatika Alexandra Stroganova, kterou v české premiéře uvede v úterý 14. září pražské Divadlo v Celetné. Děj probíhá v malém ruském bytě, ve kterém dva podivínští sourozenci (malířka a ornitolog) hostí krásného mladíka. Je už pozdě v noci a mladík chce odejít, ale nedokáže to. Stále se před ním objevují nová zátiší, vycpaní ptáci a s nimi i otázky. Hru, která mimo jiné nezapře velký smysl pro humor, připravil s divadelním souborem ruský…

v38.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v38.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte