Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Minulý týden

Minulý týden

Fotografie: Kresba: Pavel Reisenauer • Autor: Respekt
Fotografie: Kresba: Pavel Reisenauer • Autor: Respekt

Amerika oznámila, že v nadcházejících největších armádních změnách od konce 2. světové války stáhne dvě třetiny svých vojáků z Evropy. Na Liberecku vyschly studny. Grossův kabinet dokončil práci na programovém prohlášení. Prezident republiky Václav Klaus se na olympijských hrách v Athénách spřátelil s kazašským prezidentem Nursultanem Nazarbajevem a učil folklórní muzikanty správné hře na cimbál. Ropa překročila hranici 49 dolarů za barel. Zemřeli Hana Žantovská a Czesław Miłosz. Ústeckoorlická společnost Air Special dostala nabídku podílet se na boji proti invazi sarančat, která právě v těchto dnech ničí rozsáhlá území na severozápadě Afriky. Osm mladých hokejistek se na stadiónu v Kladně přiotrávilo zplodinami z ledové rolby. Po zjištění, že jeho lidé opravdu mlátili před listopadem demonstranty žádající demokracii, musel na svou funkci rezignovat jeden z nejbližších spolupracovníků nového premiéra Stanislava Grosse, někdejší rotný komunistického pohotovostního pluku, dnes šéf Úřadu vlády Pavel Přibyl. Odcházím kvůli tlaku na rodinu. Nemyslím si, že osoby jako já jsou o něco horší než ti, co stáli na druhé straně, prohlásil při rezignaci Přibyl. Skončil Jiráskův Hronov. Waldemar Matuška uprchl z Floridy před řádícím hurikánem Charley. Radnice Prahy 1 rozhodla, že pomník obětem protinacistického odboje na Klárově vytvoří sochař David Černý. Armádní piloti trénovali seskoky do vody u rybníka…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v35.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.