mobrazek_1404.gif
mobrazek_1404.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1404.jpeg
Fotografie: Paní Šenková s Františkem: snad to dobře dopadne. Foto Ludvík Hradilek • Autor: Respekt

Před pěti lety pracovnice sociálního odboru v Náchodě rozbily Jarmile Šenkové dosavadní život: když ztratila bydlení, místo pomoci jí odebraly všechny tři děti. O jejím příběhu psal Respekt v únoru a vypadalo to, že paní Šenková brzy vybojuje děti zpět. Zatím se jí to však nezdařilo, žádost stále marně leží u soudu v Rychnově nad Kněžnou.

Jarmila Šenková se s dětmi před šesti lety odstěhovala od manžela, který rodinu týral a zanedbával, do azylové ubytovny. Když vážně onemocněla se slinivkou, sociální pracovnice jí doporučily po dobu její rekonvalescence dát děti na 14 dní do dětského domova. Poslechla – a krátce na to jí tehdejší ředitelka ubytovny Irena Recinová vyhodila na ulici, neboť bez dětí prý nemá na azyl nárok. „Nedávno jsme se poprvé potkaly v obchodě,“ říká dnes Jarmila Šenková. „Celá zezelenala, ale nakonec mě pozdravila jako svou přítelkyni. Já jsem ji úplně přešla. Bavit se s ní nebudu.“ Když se tehdy paní Šenková dozvěděla, že její děti už mají v domově zůstat, zhroutila se a pokusila se o sebevraždu. Jako jedna z mála se však dokázala ze dna zoufalství dostat.

S ubytováním jí v počátcích pomohla známá, paní Šenková si udělala kurz pro romské asistenty a dnes pracuje na Městském úřadu v Náchodě jako terénní sociální pracovnice (mimochodem, mezi svými kolegyněmi narazila i na úřednici Ladislavu Kretigovou -Novotnou, která jí kdysi odebírala děti;…

v33.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v33.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte