Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Rozhovor

Někdy musíte být hodně tvrdý

Vladimíř Mlynář se narodil roku 1966 v Praze. Po gymnáziu pracoval v dělnických profesích a podílel se na práci disentu, zejména jako redaktor samizdatových Lidových novin. V letech 1991–97 pracoval v týdeníku Respekt (od roku 1994 jako šéfredaktor). V prosinci 1997 se stal poradcem premiéra Tošovského a později ministrem jeho vlády. Vstoupil do nově vzniklé Unie svobody a v letech 1998–2002 patřil mezi nejvýraznější poslance opozice. Dvakrát kandidoval na předsedu strany, naposledy těsně prohrál s H. Marvanovou. Po volbách 2002 se stal šéfem nového ministerstva informatiky a tuto funkci zastává i ve vládě Stanislava Grosse. V. Mlynář je ženatý, má dva syny.

mobrazek_1417.gif
mobrazek_1417.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1417.jpeg
Fotografie: Vladimír Mlynář. Foto Ludvík Hradilek • Autor: Respekt

Rámeček

VLADIMÍR MLYNÁŘ se narodil roku 1966 v Praze. Po gymnáziu pracoval v dělnických profesích a podílel se na práci disentu, zejména jako redaktor samizdatových Lidových novin. V letech 1991–97 pracoval v týdeníku Respekt (od roku 1994 jako šéfredaktor). V prosinci 1997 se stal poradcem premiéra Tošovského a později ministrem jeho vlády. Vstoupil do nově vzniklé Unie svobody a v letech 1998–2002 patřil mezi nejvýraznější poslance opozice. Dvakrát kandidoval na předsedu strany, naposledy těsně prohrál s H. Marvanovou. Po volbách 2002 se stal šéfem nového ministerstva informatiky a tuto funkci zastává i ve vládě Stanislava Grosse. V. Mlynář je ženatý, má dva syny.

Konec rámečku

Proč chcete být v nové vládě ministrem?

Jsem politik a moje politická strana udržela v nové vládě příslušné ministerstvo. Navíc si myslím, že jsem v oblasti telekomunikací a informatiky už docela dost udělal.

Ptám se proto, že jste si u premiéra Špidly nedávno stěžoval, jak Grossův poradce Miroslav Forman zasahuje do státem vlastněného Telecomu a Eurotelu. Teď, když se premiérem stal Stanislav Gross, vám už Forman nevadí?

Ohrazoval jsem se proti tomu, že pan Forman posílal členům dozorčí rady Telecomu na mobil pokyny, jak mají hlasovat, aniž byl k tomu jakkoli oprávněn. Teď angažmá ministerstva informatiky v Telecomu skončilo, podle pravidel…

v33.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v33.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte