Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Zahraničí

Svět kolem

Fotografie: David Beckham. Foto: Profimedia.cz / AFP • Autor: Respekt
Fotografie: David Beckham. Foto: Profimedia.cz / AFP • Autor: Respekt

Jako pouhý vtip se ukázala nabídka zaplatit za míč z fotbalového šampionátu deset milionů eur. Na internetové aukční stránce eBay se před pár dny v nabídce objevil míč, jímž fotbalista David Beckham ostudně přestřelil branku při penaltovém rozstřelu v duelu s Portugalskem a pohřbil tak šance anglického mužstva na další postup. Míč tehdy přistál v náruči 25letého fanouška Pabla Carrala, který se rozhodl svůj úlovek vydražit – jako počáteční cenu nasadil jedno euro. Jak uvedl, pro tento krok se rozhodl poté, co ho kontaktoval jeden britský list s nabídkou, že od něj míč nakopnutý nepřesnou kopačkou fotbalového idolu odkoupí. Jenže během dvou dnů se cena na eBay vyšplhala do astronomických výšin, podle posledních údajů až na deset milionů eur, tedy přes tři sta milionů korun. Zpráva o dražbě se stala mediální senzací. Správci sítě eBay však podrobili nabídky zkoušce a zjistili, že se za nimi neskrývají autentičtí zájemci. Jako nejvyšší opravdovou nabídku uvedli částku ve výši 23 650 eur – což je nicméně více než 18 tisíc eur, která nabízeli britští novináři. Pablo Carral se ale nemusí vzdávat naděje, že dostane více. Dražba trvá do čtvrtka tohoto týdne, možná se ještě najde někdo, kdo za tuto memorabilii bude ochoten zaplatit i více. Pokud by se našel třeba mezi čtenáři Respektu, sportovně založená část naší redakce se tímto zavazuje, že si se šťastným majitelem ráda půjde zahrát fotbal…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v30.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.