mobrazek_1101.gif
mobrazek_1101.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1101.jpeg
Fotografie: Jana Kasalová (uprostřed): Tak to konečně vyšlo. Foto: Ludvík Hradilek • Autor: Respekt

Z poslanecké mediální komise unikla zpráva, že generální ředitel České televize (ČT) Jiří Janeček vymění do tří týdnů svoji programovou ředitelku Markétu Luhanovou. Na její místo má jmenovat Janu Kasalovou, která s ním loni v únoru prohrála souboj o vedení ČT (ředitelské křeslo jí tehdy uniklo jen o jeden hlas). „Ve čtvrtek se mi byla paní Kasalová neoficiálně představit a sdělila mi, že by se zřejmě mohla stát novou programovou ředitelkou,“ potvrzuje členka poslanecké mediální komise Eva Nováková (ČSSD).

Zprávy patří mně

Programový ředitel ČT je v rámci českého mediálního prostředí klíčová funkce. Rozhoduje o programovém schématu ČT, a de facto tak ovlivňuje její reklamní příjmy, respektive příjmy ostatních komerčních stanic. Na atraktivitě programu a od toho odvozené sledovanosti závisí, kolik inzerentů bude ČT mít a kolik se jich případně přesune na jiné stanice. V současné době se reklamní příjmy ČT pohybují zhruba kolem miliardy korun ročně. To všechno jsou informace důležité až v souvislosti s tím, že v televizní branži Kasalovou předchází pověst člověka s úzkými kontakty na televizi Nova a jejího spoluvlastníka Jiřího Šmejce. Úzké vztahy má i na prezidentem Klausem jmenovaného ředitele správy Pražského hradu Jiřího France (dříve působil v IPB, jež poskytla Vladimíru Železnému na rozjezd Novy miliardu korun), který se před rokem podobně jako Kasalová neúspěšně…

v26.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v26.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte