Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Na Brusel!

Červnové volby do Evropského parlamentu jsou na spadnutí, napětí ve stranických centrálách stoupá. Ačkoli jsou zdejší politici denně na ulicích, málokdo si dnes dokáže ke konkrétní straně přiřadit nějakou vizi. Co chce a co bude v Evropském parlamentu prosazovat očekávaný vítěz voleb ODS a co nastupující liberální proevropské uskupení Evropští demokraté? A jak bolševici vysvětlují, že právě je by měli lidé volit, když ještě před čtvrt rokem Unii přirovnávali k nejhoršímu zlu?

Fotografie: Zkuste říct Zahradil anglicky.Foto Günter Bartoš • Autor: Respekt
Fotografie: Zkuste říct Zahradil anglicky.Foto Günter Bartoš • Autor: Respekt

Červnové volby do Evropského parlamentu jsou na spadnutí, napětí ve stranických centrálách stoupá. Ačkoli jsou zdejší politici denně na ulicích, málokdo si dnes dokáže ke konkrétní straně přiřadit nějakou vizi. Co chce a co bude v Evropském parlamentu prosazovat očekávaný vítěz voleb ODS a co nastupující liberální proevropské uskupení Evropští demokraté? A jak bolševici vysvětlují, že právě je by měli lidé volit, když ještě před čtvrt rokem Unii přirovnávali k nejhoršímu zlu?

Stejné šance s bičem

Na malém náměstí před pražským metrem Budějovická tančí na známé melodie jeden starší pár. „To je ono, přidejte se další, nebojte se,“ povzbuzuje přihlížející z improvizovaného pódia muž v černém koženém saku. Neúspěšně. Několik zvědavců jeho vábení nechává v ledovém klidu. Je pondělí, tři hodiny odpoledne, předvolební euromítink favorizované ODS právě začíná. „Přijít k volbám je hodně důležité. Když nám dáte svůj hlas, budeme se snažit zamezit přílivu eurobyrokracie,“ oslovuje přítomné evropský kandidát ODS Petr Plecitý. Do větších detailů se však nepouští

a brzy ho nahrazuje hlasitě vyhrávající kapela. K podrobnějšímu hovoru proto dochází až dole pod pódiem. „Co jsem měl na mysli tou eurobyrokracií? Tak třeba to, že nás nutí mít bezdotykové baterie,“ říká po chvíli přemýšlení kandidát Plecitý. Ale vždyť montáž těchto baterií do potravinářských…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v22.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.