Nová “odposlechová aféra” skončila týž den, kdy začala, jen její hlavní aktér to nemůže přiznat. V pátek předseda poslanců ODS Vlastimil Tlustý dramaticky oznámil, že kdosi odposlouchával jeho kancelář. Našel totiž v hlasové schránce svého mobilu záznam z důvěrného jednání o “včelařských subvencích”. (Že by se na Tlustého napíchli rybáři?) Zkušený politik ví, co se v takových případech patří: Tlustý vydal dramatické prohlášení, hned v pátek kvůli němu zasedla komise pro kontrolu odposlechů, vyjadřoval se premiér i ministr vnitra… Žádná štěnice se nenašla a v pátek vpodvečer mluvčí Eurotelu poznamenal to, co už napadlo leckterého majitele mobilu: jestli se náhodou Tlustý “neodposlechl” sám. Poslanec mohl mít v kapse mobil s nezamčenou klávesnicí, o něco zavadit a už se začalo vytáčet číslo. Komusi tím poslal do hlasové schránky přímý přenos z včelařských piklů. Když si ten kdosi schránku nevybral, Eurotel po pár dnech nevybraný vzkaz automaticky vrátil Tlustému – a dál to známe. Už to asi tuší i Tlustý, ale do konce kariéry bude opakovat: tenkrát v únoru 2003, jak mě odposlouchávali… Eurotel by teď měl přijít se sloganem “Naše služby umí používat i poslanec Tlustý”.

•••

I tam, kde se neuplatňují předepsané kvóty podílu žen v té či oné aktivitě, si mohou ženy polepšit. Dokládají to čísla za rok 2002, která teď zveřejnil americký Úřad pro pracovní statistiku. Spojené státy…

v09.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v09.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte