mobrazek_1494.jpeg
mobrazek_1494.jpeg • Autor: Respekt

vobrazek_1494.jpeg
Fotografie: Recept Františka Ch.: ve chvíli, kdy se dozvíte, že po vás jdou věřitelé… foto Ludvík Hradilek • Autor: Respekt

Dluží miliardy, ale bydlí v luxusní vile za desítky milionů na okraji Prahy. Podle svého tvrzení je bez peněz a žije z podpory od přátel a známých, ale téměř každý měsíc jezdí do zahraničí. Kdo? Bývalý velkoobchodník s masem a fotbalový boss František Chvalovský.

Zkrachovalý magnát je ukázkovým případem toho, jak se lze zbavit majetku doslova věřitelům před nosem. Obrovskou rodinnou vilu vybudovanou v druhé polovině devadesátých let převedl na svou dceru, své firmy těsně před definitivním krachem prodal – například nezvěstným osobám v zahraničí.

Pohovku i hrníčky

Na kraji pražské čtvrti Bílá hora s výhledem na oboru Hvězda se tyčí obrovská prosklená vila s matně zelenými skly. Podle výpisu z katastru nemovitostí je jejím vlastníkem Radka Chvalovská (25), toho času studentka pražské Vysoké školy ekonomické. Jak vilu v hodnotě asi 40 milionů korun (na tuto cenu ji odhaduje státní zastupitelství) získala, to odhalují listiny uložené v katastrálním archivu – dostala ji darem od svého otce Františka Chvalovského. Za zmínku stojí datum transakce: velkopodnikatel vilu převedl osm dní poté, co Respekt v únoru 2000 jako první zveřejnil, že tehdejší mocný fotbalový šéf má u Komerční banky nesplácené dluhy přes dvě miliardy a že se zřejmě dopustil úvěrového podvodu.

O tom, že štědré obdarování je ve skutečnosti ulitím majetku z dosahu věřitelů, svědčí i další…

v43.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 36 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v43.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 36 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte