mobrazek_1354.jpeg
mobrazek_1354.jpeg • Autor: Respekt

vobrazek_1354.jpeg
Fotografie: Který z nich teď zazvoní a co mi po něm budou chtít prodat? Foto: Profimedia.cz / Corbis • Autor: Respekt

I tak prostá věc, jako je klidné posezení u společné večeře, se v posledních dvaceti letech stala pro americké rodiny těžko dosažitelným luxusem. Úsilí telemarketingových firem je totiž stále intenzivnější, a běžná domácnost tak musí každý všední den mezi pátou a devátou hodinou večerní vyřídit kolem pěti nevyžádaných telefonátů nabízejících od báječné dovolené až po topný olej za speciální letní cenu prakticky cokoli. O víkendu pak vyzvánějí telefony neúnavně po celý den. Zdá se však, že pohár trpělivosti amerických spotřebitelů definitivně přetekl. Právě v těchto dnech totiž na jejich nátlak zavádí federální vláda registr čísel (do-not-call list), na která nebudou smět firmy pod pohrůžkou vysokých pokut volat. Přihlásit se do něj může zdarma každý. Zatímco spotřebitelé nad novým opatřením nadšeně aplaudují, telemarketingové firmy rozhořčeně brojí proti omezování svobody a varují před masivním nárůstem nezaměstnanosti.

Zakázaná čísla

Americká Federální obchodní komise (FTC) odhaduje, že členství na seznamu zastaví přibližně 80 % nevyžádaných hovorů. Výjimku totiž dostaly charitativní organizace, agentury zabývající se výzkumy veřejného mínění a také organizátoři politických kampaní. Těm bude dovoleno volat i na zakázaná čísla. Navíc dvířka zůstávají částečně pootevřená i pro řadu firem. Předpis jim totiž dovoluje kontaktovat zákazníky, kteří od nich v posledních 18 měsících…

v40.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v40.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte