Na článek v minulém Respektu o nevýhodných smlouvách mezi ČEZ a Mosteckou uhelnou zareagoval překvapivý svědek – bývalý šéf ČEZ Milan Černý. Krátké opakování pro všechny, kdo minule chyběli: v roce 2000 ČEZ vyplatil Mostecké uhelné kvůli urovnání jednoho obchodního sporu 457 milionů, ačkoli jeho právníci mu radili uhradit nejvýš 19 milionů. Manažeři ČEZ Jan Krenk a Jan Vacík, kteří se na smlouvách podíleli, poté nastoupili k majiteli Mostecké uhelné, společnosti Appian Group. Konec opakování. „ČEZ zaplatil již dříve 120 milionů Kč jako tzv. sankci. Podepsali to bez vědomí představenstva Krenk a Vacík,“ napsal Respektu bývalý ředitel Černý. „Krenka jsem chtěl odvolat, ale (tehdejší předseda představenstva) Stanislav Svoboda se postavil proti tomu. Týden po mém odchodu, opět bez vědomí představenstva, podepsal Svoboda s Krenkem ,vyrovnání‘ s Mosteckou uhelnou, o kterém je řeč ve vašem článku.“ Milan Černý uvádí, že kvůli smlouvám podal trestní oznámení: „Podle informací, které mám, bylo na pokyn shora zastaveno, přes odpor vyšetřovatelů. Včera jsem si na policii vyzvedl zápisy a rozhodnutí o zastavení stíhání.“ Případu se budeme dále věnovat.

•••

Ani konzervativní Wall Street Journal nemá rád neustálé skuhrání hudebních vydavatelství. Svůj úterní článek o jejich ohlášené vlně 261 žalob proti „pirátské hudbě“ uvozuje list ironickými slovy: „Tak jako upadající rocková kapela,…

v38.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v38.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte