mobrazek_1292.jpeg
mobrazek_1292.jpeg • Autor: Respekt

vobrazek_1292.jpeg
Fotografie: Vlastimil Tlustý. Foto: Ludvík Hradilek • Autor: Respekt

Vlastimil Tlustý (48) vystudoval mechanizační fakultu na Vysoké škole zemědělské v Praze. Pracoval ve Výzkumném ústavu zemědělské techniky, v roce 1986 vstoupil do KSČ. Později spoluzakládal ODS. V letech 1991–92 byl náměstkem ministra zemědělství pro privatizaci, ale tehdejší ministr Josef Lux ho odvolal kvůli údajnému střetu zájmů (Tlustého rodina měla poradenskou firmu). Od roku 1992 je nepřetržitě poslancem za ODS. Dlouhá léta byl jejím mluvčím pro oblast zemědělství, po odštěpení Unie svobody se po volbách 1998 stal předsedou rozpočtového výboru a jedním z hlavních ekonomických expertů ODS. Dnes je jejím stínovým ministrem financí. Tlustý je ženatý, má dceru, žije ve Slaném.

Konec rámečku

ODS chce na nejbližší schůzi sněmovny vyvolat hlasování o důvěře vládě. Zatím jste ale dosáhli jediného: úspěšně jste stmelili koalici – její poslanci vesměs ujišťují, že vládu podrží.

To je vaše hypotéza, podle mě jsme ji nestmelili. My si myslíme, že Špidlova vláda je katastrofou pro tuto zemi, a mezi vládními poslanci jsou určitě tací, kteří to už dnes vědí a jen hledají odvahu, aby to řekli nahlas.

A vy už jste připraveni vládnout?

Máme analýzu všech variant, které přicházejí v úvahu. V tuto chvíli ale považuji za úplně zbytečné je probírat. Napřed je třeba zbavit zemi Vladimíra Špidly a jeho hrozné vlády, která říká, že pokud provede…

v38.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v38.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte