Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Ekonomika

Třikrát na okraj

Jaké pivo pili před smrtí Saddámovi synové Kusaj a Udaj? Kupodivu izraelské, jak vyplývá z analýzy fotografií pořízených po jejich osudné přestřelce v severoiráckém Mosulu. Letní vedra jsou v Iráku ukrutná a v blízkém okolí, zejména v Saúdské Arábii a ropných emirátech kolem Perského zálivu, neexistují pivovary. Aby tedy bylo možné nasytit poptávku amerických a britských vojáků po uhašení žízně, míří z Izraele přes Jordánsko k iráckým hranicím had kamionů naložených pivem či zmrzlinami. Pro Izrael je to dobrý byznys, neboť země se nachází dva roky – po začátku poslední intifády – v těžké recesi. A jak už to v podobných případech chodí, dovážené pivo nekončí jen u amerických GI, ale též u řadových i prominentních Iráčanů. Proto také vojáci dobývající vilu Saddámových synů popíjeli tutéž značku jako obléhaní – Makabi. Žádná velká sláva: našinec, obeznámený s pivními poměry v Izraeli, by sáhl po značce Goldstar (ani palestinské pivo Tajbe z Ramalláhu není k zahození). Takže dobře Udajovi a Kusajovi tak. A na adresu Američanů by cynik řekl, že vojáci země, která zprznila značku Budvar, si lepší pivo nezaslouží.

•••

V médiích se minulý týden objevila zpráva (jako první o tom informoval server Euro Online), že bývalý ministr obrany Jaroslav Tvrdík míří do křesla šéfa Českých aerolinií. Je to už třetí společnost související s letadly, o niž se Tvrdík uchází – po Aeru Vododchody, kde ho nechtěl americký akcionář Boeing, a po…

v34.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v34.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte