Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Opravdová nuda v Brně

Fotografie: Ředitel Moša: Útěchou za dražší divadlo sleva na parcelu v Útěchově. Ale jinak je prý všechno v pořádku. Foto ČTK • Autor: Respekt
Fotografie: Ředitel Moša: Útěchou za dražší divadlo sleva na parcelu v Útěchově. Ale jinak je prý všechno v pořádku. Foto ČTK • Autor: Respekt

Říká se, že Brno je zlatá loď. Ale jak pro koho. Miliony z veřejných rozpočtů města se totiž nerozdávají průhledně ani spravedlivě. Svědčí o tom záznamy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, podle nichž je Brno, co se týče zadávání veřejných zakázek, nejhorším městem v Česku. Za pochybení proti jejich čistotě dostalo totiž nejvíce pokut: přes milion sto padesát tisíc korun, což je téměř šestkrát více, než zaplatila Ostrava, a dokonce více než Praha, která hospodaří s trojnásobným rozpočtem. Brněnský primátor Petr Duchoň (ODS) sice před časem v regionálním tisku slíbil, že se neprůhledné zakázky už nebudou opakovat, ale jedním dechem dodal, že za pokuty nebude potrestán žádný městský úředník. Není tedy divu, že je tu další podezřelá záležitost.

Drahý oběd

Tentokrát se prach zvedá nad novou scénou Městského divadla v Brně. Na zakázku, která měla stát původně tři sta milionů, dnes ředitel divadla Stanislav Moša žádá dalších sto milionů navíc, protože do původního projektu se prý omylem zapomněla započítat výstavba zkušebny, krejčovny, rekonstrukce divadelního klubu a úprava dvora. Přitom v počátcích vyjednávání o peníze se zastupitelé zaklínali, že částka je konečná a s žádným dalším navýšením z městského rozpočtu se nepočítá.

Finance na stavbu nové scény Městského divadla v Brně se začaly shánět tak, že si o ně brněnský primátor Duchoň po dohodě s ředitelem Mošou napsal…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v23.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.