V Praze existuje několik slovenských restaurací, třeba Posezení u Čiriny v Navrátilově ulici, kde vaří bývalá kuchařka prezidenta Havla. Ryze slovenská jídla jsou k mání také ve Slovenské restauraci v Hotelu Paulíny na Pankráci. Interiér je obložen světlým dřevem, u stolků proudí slovenština a v hloučku svých známých právě rozpráví herec Marián Labuda. Na jídelním lístku lze najít brynzovou pomazánku, smažený oštiepok, strapačky se zelím, korbáčiky a slovenskou klobásu. K pití jsou vína z Nitry a pivo z Topoľčan. Podobně jako je v Praze málo slovenských hospod, ani společné instituce bývalé federace nemají devět let po jejím pádu na růžích ustláno. Jen celní unie se snaží udržet jednotnou politiku vůči třetím zemím, paradoxem ale je, že pokud do EU vstoupíme dříve než Slováci, budeme pro ně muset zpřísnit režim na hranicích. Za „nadstandardní“ označují vzájemné aktivity jen ministři kultury. Slovenští studenti také využívají více než mládež jiných národů možnost studia na českých vysokých školách.

Minimalizujeme negativní dopady

Stálý sekretariát rady Celní unie sídlí v Bratislavě a v současnosti je jejím generálním ředitelem bývalý český ministr pro místní rozvoj Jaromír Císař. „Minimalizujeme negativní ekonomické dopady rozpadu československého státu. Na hranici se sice platí daň z přidané hodnoty, ale ne clo. Máme také se Slováky stejnou celní politiku vůči třetím zemím, diskutujeme s podnikatelskými kruhy,“ popisuje náplň práce unie Císař. V…

05.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

05.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte