Barbican Centre patří mezi ty londýnské moderní stavby, které už teď - v době svého relativního mládí - působí trochu jako anachronismus. Člověk se k němu v neděli večer proklopýtá mezi beznadějně opuštěnými masivními a architektonicky extravagantními kancelářskými bloky a jímá ho přitom pochybnost, zda je právě tohle místo vhodnou lokací koncertu Solomona Burkea. Jednoho z posledních „provozuschopných“ klasiků soulu, který svoje první elpíčko vydal v roce 1962 a jehož asi největší hit (Evrybááády Nýds Sambááády) na tancovačkách zvedne ze židlí i ty hodně ztěžklé zadky. Burkeova poslední letošní deska Don't Give Up On Me je spíše zadumaná než taneční, ale i zkušeného posluchače dokáže ohromit: dvaašedesátiletý soulový král si na ni vypůjčil písně například od Toma Waitse, Boba Dylana nebo Elvise Costella.

Vládni, Solomone

V parteru centra už postává mírně bezprizorný shluk fanoušků v rozpětí od alternativní mládeže po vzorně upravené dámy přes šedesát, které se posilují třetinkami holandského piva v lahvích z plexiskla (sic!). Samotný sál vypadá jako trochu lepší pražské Kongresové centrum, jeho program je zaměřen na vybranější publikum, dnes však pódiu dominuje obrovské růžově nasvícené křeslo, na které je přilepená zlatě natřená papundeklová koruna. Večer se zjevně bude vymykat kritériím snobského vkusu. V určený čas nastupuje kapela - jsou to elastičtí muži různých generací v černých oblecích, jen kytarista má oblek kanárkově žlutý (je to…

43.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

43.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte