Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Miloševič vs. BBC

Nadávat na novináře je tuze snadné, to ví každý politik včetně Slobodana Miloševiče, který se zodpovídá před haagským tribunálem pro válečné zločiny. Minulý týden se obořil na svědkyni Jacky Rowlandovou z BBC, že její reportáže z kosovských věznic - kde podle něj Albánci umírali kvůli spojeneckým náletům, nikoli proto, že by je srbští dozorci postříleli, jak Rowlandová ve zprávách naznačila - nebyly objektivní. Frontální útok novináře často zažene do defenzivy. Reportérka se ale nerozklepala. Řekla, že by i na jeho vlastním těle dokázala rozlišit, kdyby jej - „nedej pánbůh“ - zabil výbuch, nebo střela z pušky. A navíc, BBC prý byla právě pro svou objektivitu tehdy ve světě kritizována, ba přezdívána Belgrade Broadcasting Corporation (Bělehradská vysílací společnost). Psychologickou bitvu v soudní síni Miloševič tentokrát prohrál. I proto, že proti sobě neměl prosté albánské vesničany, ale statečnou novinářku.

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.