Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Vraždou končí legrace

Podobně jako mladík z reklamy na Lucky Strike vstupuje dnes celá česká společnost do jiné reality. Splnily se naděje - pád opoziční smlouvy umožnil, aby se začaly vracet normální demokratické poměry. Zároveň se potvrdily obavy - minulý týden vyšlo najevo, že nejbližší spolupracovník někdejšího ministra zahraničí plánoval vraždu novinářky, která psala o jeho podvodech. Jednou větou, po čtyřletém spánku se lidé probudili ve skutečném světě.

Srba a Kutal

Případ Karla Srby zřetelně ukazuje, jaká vlastně opoziční smlouva byla. Muž, který byl v roce 1997 vyhozen z ministerstva zdravotnictví pro podezření ze zpronevěry, nastoupil na ředitelské místo v rezortu zahraničí. Když ve známé štiřínské aféře poskytl vyděračské služby svému ministrovi a nepřímo i premiérovi, byl povýšen na generálního sekretáře. Poté, co novináři MF Dnes otevřeli aféru „Český dům“ a publikovali zprávy o dalších Srbových zpronevěrách při správě státního majetku, odstoupil, aby ochránil svého ministra. Policejní vyšetřovatel poté zametl Srbův korupční případ pod koberec a nelze vyloučit, že si právě tím vysloužil vedoucí místo na ministerstvu vnitra. Srba i nadále spolupracoval se státní mocí jako agent vojenské rozvědky a dnes se zjistilo, že plánoval vraždu novinářky Sabiny Slonkové, která jeho nepravosti zveřejnila. Nové policejní vyšetřování odkrylo další případy korupce při zadávání veřejných zakázek na ministerstvu zahraničí. Srba je extrémní případ propojení politiky a…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.