První shledání členů Rady České televize po Novém roce přineslo skutečné překvapení. Radní totiž jednohlasně odmítli další pobyt Zdeňka Drahoše ve funkci ředitele brněnského studia. Přitom loni jej rada držela v křesle s velkou rozhodností jako oblíbence šéfa celé ČT Jiřího Balvína. Přitom právě Drahoš byl příčinou krize v České televizi o předloňských Vánocích a jeho hospodaření v brněnském studiu dodnes vyšetřuje policie.

Společná stavba

Je středa, něco kolem jedné hodiny odpoledne. Z mrazu lednového dne přicházejí do tepla kavárny v areálu České televize na zasedání rady první hosté. Novináři pojídají nachystané chlebíčky a sledují, jak se přicházející radní vybalují ze zimníků a vítají se. Nejvíc je slyšet bývalá koulařka Helena Fibingerová. „Nazdar, tak co, nebyl jsi někde na kurzu se studentkami?“ hrne se s širokým úsměvem k druhému místopředsedovi rady Bohumilu Fantovi, jinak děkanovi fakulty architektury na ČVUT. Pak se hned zase hřmotným hlasem obrací na svého kolegu Milana Knížáka: „Milane, nechceš salát?“ Před půl druhou oznamuje předseda rady Jan Mrzena radním oficiální začátek schůze. Po rutinním návrhu vyhlásit druhé kolo konkurzu na finančního ředitele ČT přichází hlavní bod: výběr ředitele brněnského studia. To předtím deset let vedl Zdeněk Drahoš. A už předloni se tam kvůli jeho nakládání s finančními prostředky vyšetřovalo několik podezření na finanční machinace. Vnitřní kontrola během loňského roku zjistila, že Drahoš nechal…

03.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 36 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

03.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 36 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte