Pražský radní Filip Dvořák je podezřelý z daňového podvodu při machinacích s byty, ale funkce se zatím nevzdá. Kolegové z pražské organizace ODS se za něj postavili, má vyčkat na očištění svého jména policií či soudem. Teď se ale na Dvořáka hrne další průšvih. Vychází najevo jeho družba se stavební a realitní firmou Navatyp, která od pražského magistrátu získává stamilionové zakázky. Kromě Dvořáka si do náruče s Navatypem padli ještě další lidé, kteří z titulu své veřejné funkce rozhodují o pražském majetku a udílení zakázek.

Do Špindlu chce každý

Před dvěma lety dokončila firma Navatyp rekonstrukci svého domu Alexandria v krkonošském Špindlerově Mlýně. Vzniklo zde přes třicet bytů, které Navatyp prodal. Až sem všechno v pořádku. Co ovšem vzbuzuje podezření, je fakt, že šest ze současných majitelů bytu v Alexandrii přímo rozhoduje o udělování zakázek na pražském magistrátu a ve městských podnicích, další čtyři velmi blízce spolupracují s pražskou radnicí. Svůj byt zde má například otec zmíněného radního Dvořáka, manželka jiného radního Rudolfa Blažka, pražský zastupitel Luděk Fiala (všichni ODS), ředitel odboru městského investora Jozef Macko, ředitel Kongresového centra Praha František Dušek či šéf Dopravních podniků Milan Houfek. „Já jsem šťastný, že si ty byty vůbec někdo koupil. Mám takovou zkušenost, že si jeden nakupující přivede s sebou své kamarády,“ vysvětluje podivnou shodu ředitel a zároveň jediný majitel firmy Navatyp Richard…

28.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

28.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte