Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Jako praotec vylezeme na kopec

Sociální demokraté zahájili tuto neděli volební kampaň na středočeském kopci Říp. Z celé republiky se sem auty a autobusy svezli kandidáti do sněmovny, jejich rodiny a přívrženci. Tisíc lidí si pak přišlo vyslechnout poselství předsedy ČSSD přímo na vrcholek Řípu.

Užít, co je krásné

Na louce uprostřed polí zastavuje kolona aut a autobusů. První návštěvníci si nasazují různobarevné kšiltovky s emblémem růže, rozvinují se prapory. Nad hloučky rozesmátých výletníků se objevují transparenty: Stejně jako praotec, vylezeme na kopec, Z Macochy až na Říp. Je neděle dopoledne a za chvíli má začít manifestační výstup na mýtickou horu. Parkoviště se pomalu zaplňuje. „Přišli jsme sem žít a užít, co je krásné,“ říká pateticky žena v barevných teplácích a s chlebníkem pod cedulí Břeclavsko, kraj mléka a strdí. O kousíček vedle láká postarší pán k archům: „Máte historickou šanci se svým podpisem zapsat do dějin. Jde přeci o mimořádnou událost,“ vyvolává hlasitě. Mezi lidmi se proplétají mladí lidé s igelitkou plnou štamprlat, do nichž ihned nalévají slivovici. „To je na zahřátí,“ říkají s úsměvem. Dobrá nálada jasně převládá. „Já sice nejsem členkou sociální demokracie, ale manžel je lídr v Karlovarském kraji a téměř se nevidíme - tak proto jsem tady,“ říká paní v černých brýlích. Muž opodál je taxikářem, za pět set korun přivezl celou partu až z Lovosic. „Vzpomněli si zkrátka na praotce,“ říká. První vzrušení přináší příjezd známých politických tváří.…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.