Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Legalizujte prostituci

Předposlední listopadový den se do Prachatic sjeli čeští starostové s německými a rakouskými policisty k poradě, jak zatočit se zdejší prostitucí. Městský úřad praskal pod padesátkou hostů ve švech a debata skončila ráznou výzvou parlamentu i vládě: legalizujte prostituci!

Pravidla hry

Davy více či méně svlečených prostitutek mávajících podél cest do oken projíždějících aut – to je obraz, který se stal už téměř symbolem českého příhraničí. S pěti tisíci prodejnými ženami na ulicích držíme v Evropě první místo. Nikdo přitom nedokáže odhadnout, kolik je mezi nimi obětí únosu a gangsterského vydírání. Prachatická výzva tentokrát nechce napravovat rakouské, ale české poměry. Jejím duchovním otcem je místostarosta Prachatic a radní budějovického kraje Robert Zeman. „Nedávno jsem jel z Rakouska a viděl tu naši hrůzu, ta kvanta prostitutek, trpaslíků. Napadlo mě, že bych s tím jako krajský radní mohl něco udělat,“ říká. Podle Zemana je jediným řešením úprava prostituce zákonem. „Chceme, aby prostitutky zmizely ze silnic aspoň do veřejných domů. Aby platily daně a chodily na lékařské prohlídky. Takhle jenom roznášejí nemoce a dluží obcím peníze. Je to řemeslo, které nemá stanovené pravidla hry,“ říká Zeman. Podobnou úpravu – změnu prostitutek na živnostnice, které si samy pronajímají pokoje v nočních klubech, platí daně, pojištění a chodí pravidelně na lékařskou prohlídku - navrhlo už v roce 1998 ministerstvo vnitra. "Bylo by snazší…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 35 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 35 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.