Syna ředitele TV Nova Davida Železného (32) před rokem soud poslal na pět let za mříže za znásilnění Lenky Hanzlíčkové (26). Dnes ale může se svým advokátem slavit. Letos na jaře totiž podal na postup soudů, které si jeho případ předávaly šest let, stížnost ministru spravedlnosti Jaroslavu Burešovi. Ten námitky uznal a formální chybu odvolacího středočeského krajského soudu v polovině listopadu připustil i Nejvyšší soud. Případ tak definitivně skončil Železného osvobozením.

Já jsem Železný

Proces, při kterém byl David Železný třikrát zproštěn viny, rozjely události devátého srpna roku 1994. Podle soudních spisů potkal toho večera David Železný známého Jaroslava Bánerta a společně vyrazili na pražskou diskotéku Mona. Přisedli si ke stolu, kde už seděla tehdy dvacetiletá Lenka Hanzlíčková s kamarádkou a jejím přítelem. Železný vytáhl vizitku, aby se představil, a začal se s Lenkou bavit. Lenka zůstala s Železným a Bánertem i poté, co se její přátelé odebrali po půlnoci domů. Kolem druhé hodiny ráno Železný nabídl Lence, že ji odveze domů autem. Když všichni tři nasedli, řekl Bánert, že má hlad a že ví o motorestu kousek za Prahou. Lenka prý zaprotestovala, ale Železný ji údajně odbyl: „Drž hubu.“ Později při výpovědi Lenka řekla, že dostala velký strach, že jede se dvěma cizími muži. Rozhodla se, že jestli se jí budou snažit něco provést, bude raději dělat, co chtějí, aby ji „nezabili“. Na silnici nedaleko Unhoště Bánert požádal společníka, aby…

49.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

49.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte