Ještě před rokem o soukromé klinice GHC v pražské Krakovské ulici vycházely nadšené články. Reportér Lidových novin sem šel na vlastní kůži okusit „jednu z nejluxusnějších klinik“, kde se léčí „cizinci a celebrity“. Svou zkušenost shrnul do titulku „Nemusel jsem vůbec čekat a ani to nebolelo“. Tato „zdravotnická science-fiction“ má i svůj rub. Celý zázrak se pořizoval na dluh u IPB a ten už s úroky dosáhl závratné výše 322 milionů korun. Nový vlastník IPB Československá obchodní banka případ označuje za úvěrový podvod. Původní provozovatel kliniky PKP Medico se sám poslal do bankrotu, majetek ale včas převedl na spřízněné firmy. Kolik za tento obzvlášť nepovedený úvěr IPB zaplatí daňoví poplatníci, ještě není zcela jasné.

Tunel jako Kladno

Při návštěvě kliniky v Krakovské se lze na vlastní oči přesvědčit, že peníze z banky nevylétly komínem. Dům je pěkně zrekonstruovaný, s mramorovým obložením, a uvnitř je špičkové vybavení. Zájemci si tu mohou objednat preventivní vyšetření celého těla, od zubních kazů až po infarkt myokardu (trvá šest hodin a „na dřevo“ se platí 45 tisíc). Podle policejních informací patřili ke klientům i sami bankéři z IPB. V Krakovské léčí hvězdy tuzemské medicíny: z fakultní nemocnice v Praze-Vinohradech sem například dochází docent Miloslav Tvrdek, předseda České společnosti plastické chirurgie. O bankrotu PKP Medico a nesplacených úvěrech dosud neslyšel. "To mě nemile překvapuje, musím se na to přeptat. O jejich…

47.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

47.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte