Z temných a léta se hromadících mraků nad televizí Nova udeřil blesk. Právník generálního ředitele Aleš Rozehnal je ve vazbě, samotný šéf se někde skrývá a pro veřejnost není k dosažení. Policie pročesává sídlo TV Nova i řadu jiných „nováckých“ míst po celé zemi. Jako by se krádež majetku někdejších Železného společníků, na které se podle nedávného rozsudku stockholmské arbitráže podílel i český stát, blížila konečnému rozuzlení. Nicméně příklady táhnou. Do stejně železné pasti jako kdysi šéf Novy chtěl svého investora chytit i držitel licence na TV 3 Martin Kindernay. Nepovedlo se mu to však - a už oznámil radě, že na měsíc přerušuje vysílání.

Železný řetěz

Novinářům Mladé fronty Dnes se ovšem podařilo odhalit, že smlouva mezi Železným a Astronou je s největší pravděpodobností falešná (například je na ní uvedena adresa, kam se Astrona nastěhovala až rok po údajném uzavření této dohody). A co s tím vším má společného Rozehnal? Například autorství podezřelých smluv. Nicméně proč byl zadržen právě on, když pouze plnil požadavky Železného? I na to dávají policejní kuloáry odpověď: právník Rozehnal představuje mezi ostřílenými borci Železného klanu nejslabší článek, který by po pár dnech ve vězení mohl začít „zpívat“.

Nepodvádět, prosím

Horko bylo minulý týden i v jiné zdejší soukromé televizi - TV 3. Investor - americká pojišťovací společnost Prudential - totiž splnil svůj slib a televize zastavila vlastní výrobu. Držitel…

46.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

46.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2267

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte