Vladimír Železný vyhrál a televize Nova mu patří právem. Tak by se daly shrnout komentáře řady tuzemských médií, když hodnotily rozhodnutí londýnské arbitráže. Není to úplně přesné: ředitel Novy se soudu vůbec neúčastnil. Arbitráž jen usoudila, že pokud Železný svého partnera Ronalda Laudera okradl, není to vina českých zákonů ani úřadů.Pochopitelná i divná zároveň je skutečnost, že zavádějící výklad nejhlasitěji propagovala sama televize Nova. Železný měl logicky radost, že londýnská arbitráž nezpůsobí spory mezi Novou a státní exekutivou, které by jistě nastaly, kdyby český stát dostal mnohamiliardovou pokutu. Samozřejmost a bezostyšnost, s jakou šéf nejsledovanější televize manipuluje veřejným míněním, přesto musí být vážným varováním před nadcházející politickou sezónou, která navíc skončí červnovými volbami.

Nova na ODS, ODS na Novu

O jasném vítězství Železného ve sporu o Novu opravdu nemůže být řeč. Už v únoru rozhodla jedna z arbitráží, že Vladimír Železný musí za porušení závazků vůči Lauderovi zaplatit CME sedmadvacet milionů dolarů. Od té doby se na základě soudního rozhodnutí po celém světě zabavuje Železného majetek, aby mohla být dlužná částka uhrazena. Železný je také podezřelý z daňových úniků a miliardového podvodu. Kvůli podvodu čeká už tento týden šéfa Novy výslech na Obvodním soudě pro Prahu 1, o který požádalo Lichtenštejnsko.Železného sebevědomí skutečně nemůže mít hlavní zdroj v pocitu bezúhonnosti a právní průhlednosti…

37.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 35 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

37.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 35 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2252

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte