Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Díky rodičům

Děti kouří, pijí a fetují. Většina jich to zkouší už na základní škole a předstihuje tak své vrstevníky z vyspělejších států. Podle ankety, kterou publikovaly Lidové noviny, vyzkoušelo 81 procent tuzemských teenagerů alkohol, marihuanu 79 procent, extázi 39 procent, trip 31 procent a pervitin 21 procent. Cigarety se nepočítaly. Odpověď na otázku, proč tolik dětí hledá právě drogy, náleží odborníkům. V každém případě patří drogy k zakázanému ovoci a touha po něm je zcela přirozeným projevem dospívání. Dostat se k němu ale vždy vyžadovalo nějakou strategii, jak dospělé přelstít a dosáhnout svého. Vždycky to znamenalo porušování pravidel a jistou dávku vzrušení. Dnes ale v Čechách mladí lidé nemusejí zdolávat žádné překážky. Drogy jsou ovocem běžně dostupným na trhu - za laskavého přispění rodičů. Už před deseti lety Češi určili za hybnou sílu svobodné společnosti volný trh. Ten rozhodne, jaké jednání je přijatelné a jaké se nevyplácí. Jenže chápat svobodu úzce ekonomicky, zapomenout přitom na morálku a jiné než tržní hodnoty a vztahy (v duchu hesla „peníze nejsou nikdy špinavé“) má své důsledky. Nejde jenom o nás, jde také o naše děti. Drogy se prodávají na ulici v centru měst - víme kde a prodejce poznáme na dálku. Pravděpodobně bychom dlouho hledali trafiku, kde by dětem pod limitem dospělosti neprodali cigarety nebo pornografické časopisy (přinejmenším je mohou okouknout). Zasloužilé matky i babičky prodávají oplzlé plátky ve svých stáncích bez uzardění. Stejně dlouho…

22.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 31 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

22.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 31 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte