Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Rozcestí ministra Rusnoka

Z rozhovorů, které nový ministr financí Jiří Rusnok poskytl po nástupu do funkce, se nedalo mnoho vyčíst. Ministr neřekl nic hloupého ani nic strhujícího, své plány však nepopsal blíže než jako „stabilizace veřejných financí a urychlení privatizací tam, kde to půjde“. Nyní došlo na skutky, a rázem je jasněji. Nejprve ministr s udivující lehkostí vzdal snahu o škrty v rozpočtu a poté si - podle zjištění Lidových novin - vybral za poradce muže, který musel opustit Úřad vlády kvůli vydírání v případu Štiřín. Něco tak nehorázného tu nebylo od doby, kdy Ivo Svoboda povolal na ministerstvo financí burzovního piráta Pavla Tykače.

Úspory? A proč?

Udržet státní finance na uzdě není lehký úkol a za této vlády už vůbec ne. Dluh 11 miliard korun, který zbyl po loňském rozpočtu, se proto měl stát první vážnou zkouškou pro nového ministra. Jiří Rusnok nemohl vydat dluhopisy (kvůli odporu parlamentu) a škrtat nechtěl (ačkoli mu podřízení připravili možný návrh úspor). Proto oznámil třetí možnost: peníze hodlá získat zdaněním mimořádného zisku Českých radiokomunikací, deblokací ruského dluhu a lepším výběrem daní. Co na to říci? První zdroj peněz je reálný, ale jinak mohl pan ministr rovnou oznámit, že další rozpočtové příjmy vyhraje ve Sportce. Je pravda, že vymáhání stomiliardové pohledávky v Rusku vypadá dnes o něco nadějněji než jindy (Rusové jsou ochotni o dluhu jednat). Rovněž je správné nasadit na neplatiče daní všechny páky včetně exekuce majetku -…

18.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 34 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

18.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 34 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte