Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Dopisy

Dopisy

Problém pro lidi a zvířata

V minulém čísle Respektu se v komentáři nazvaném Ve stínu Nepřítele objevila pozoruhodná věta začínající slovy: „Globálních ekologických problémů pro lidi a ještě více pro zvířata neubývá…“ Co je na ní divného? Ekologie je -navzdory zkreslením ze strany demagogů všeho druhu - naukou o vztazích mezi organismy. Proto také ekologický problém, ať už jakýkoli, se týká celé biosféry či jejího konkrétního výseku, ale nemůže se týkat jenom lidí, jenom zvířat či „ještě více zvířat“. Problémem zvířat je například letošní časné probuzení medvědů ze zimního spánku, navíc nikoli do bohatství jarních výhonků, ale do pěkné zimy. Problémem lidí jsou například restituce nebo stíhání válečných zločinců. Ale ekologické problémy, nota bene globální ekologické problémy, se týkají tak širokého výseku biosféry, že je spolu chtě nechtě sdílejí zvířata i lidé. Jistě, zvířata to nezavinila ani o tom nerozhodují, ale jsou na tom v tomto ohledu přesně stejně jako lidé - ani hůře, ani lépe.

Viktorie Halámková, Náchod

Bezbolestné rouhání

Nesouhlasím s Josefem Chuchmou, který v článku Bezbolestný zážitek (Respekt č. 15/2001) píše, že diskuse o kontroverznosti výstavy I.N.R.I. odsunula mimo pozornost její uměleckou hodnotu. Zaznamenala jsem naopak několik recenzí, které většinou přiznávaly, že…

18.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 34 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

18.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 34 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte