„Podvedli mě. Po tom, co vím teď, ale mohu slíbit, že žádné další peníze nedostanou,“ pateticky se loni na jaře zaklínal předseda rozpočtového výboru Vlastimil Tlustý (Respekt č.13/2000). Šlo o státní dotaci dvousethlavé vísce Bublava, kde se z veřejných peněz staví největší vodní park v zemi. Tlustý pro něj v roce 1998 prosadil sedmnáctimilionovou dotaci ze státního rozpočtu. Své angažmá později vysvětloval tak, že ho místní starosta oklamal - slíbil mu prý,že půjde o „lepší koupaliště a polovinu z něj zaplatí soukromý investor“. V letošním roce budeme Bublavu dotovat znovu. Stejně jako loni půjde o 20 milionů korun - a pod návrhem nebyl podepsán nikdo jiný než Vlastimil Tlustý.

Nemohli jsme to nechat

Předseda rozpočtového výboru tyto své názorové veletoče vysvětlovat nechce. „Po článcích, které se o mně v Respektu objevily,pro vás nemám žádný komentář,“ sděluje odměřeně. (Na vysvětlenou: o poslanci Tlustém vyšly v Respektu za poslední rok dva články. Jeden se týkal jeho konfliktní dvojrole coby člena komise pro vyšetřování krachu IPB a současně byznysmena obchodujícího s firmami kolem IPB.A druhý popisoval jeho utajený výlet do Las Vegas za peníze Microsoftu v době, kdy se skupinou dalších poslanců navrhoval daňové úlevy na nákup osobních počítačů - což by bylo výhodné mimo jiné i pro Microsoft.) Jak je ale možné, že Bublava si pro svůj velkolepý aquapark dokáže mezi dvěma sty…

01.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 33 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

01.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 33 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte