Postup Policie České republiky v případu Jiřího Klumpara je naprosto nesmyslný, navíc ho její zástupci odmítají vysvětlit. Domovní prohlídka u dosud zcela bezúhonného úředníka a zaměstnance velké americké firmy přesto musí mít svůj důvod. Řada informací přitom nasvědčuje tomu, že příčinou není možná trochu nepromyšlená snaha potřít ekonomický zločin, ale že policejní vyšetřovatel, státní zástupce a soudce jednají - ať už o tom vědí nebo nevědí - jako figurky v boji politicko-ekonomických mafií proti České národní bance.

Tuneláři, nebojte se

Útok na bývalého nuceného správce je na první pohled nerozumný. Na nucených správcích bank, kteří ze zákona zůstávají zaměstnanci České národní banky (ČNB), leží obrovská odpovědnost. Nucený správce podepisuje všechny bankovní operace, přitom se pohybuje jako vetřelec v instituci, která mu není ani náhodou nakloněna a je otázka, zda po obvinění Jiřího Klumpara může vedení ČNB najít v brzké budoucnosti někoho, kdo bude vůbec ochoten nuceného správce v nějaké bance dělat. Tím spíše, když většina rozhlasových i televizních stanic již tři dny omílá zprávu o Klumparově obvinění. Po aféře Jiřího Klumpara se dokonce zdá, že nucení správci vytunelovaných bank se stanou jedinou obětí vyšetřování různých tunelů. Například sama ČNB podala v uplynulých letech šestnáct jmenovitých trestních oznámení na tuneláře bank, k pravomocnému rozsudku ale nebylo dovedeno ani jedno, naopak naprostá většina z těchto podání byla…

v06.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 27 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v06.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 27 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte