Už tento týden zvolí sněmovna zbývající čtyři členy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Jde o mimořádně důležitou věc, kvůli které se scházejí vyjednavači stran jako před klíčovým hlasováním typu rozpočet. Důvod všeobecného vzrušení je jasný: ve hře je budoucnost českých komerčních televizí, mimořádně zajímavého artiklu, v němž se mísí velké peníze i politická moc.

Prodlužte to!

Proč je vůbec volba členů rady tak důležitá? Zjednodušeně řečeno: sněmovna propustí do druhého čtení nový mediální zákon z dílny poslance ČSSD Miloslava Kučery. Hlavní otázka, která trápí české televizní magnáty, přitom zní: jak bude vyřešen problém dvanáctiletých licencí na celoplošné televize? Ta pro Novu vyprší už za čtyři roky, Prima má jistotu o půldruhého roku delší. Pro televizní byznys je to velmi krátký čas, investoři (které obě televize, po zvratech posledního roku hodně zadlužené, nutně potřebují) vyžadují záruku, že se jim peníze vrátí. A k tomu by se hodila jistota, že licence je na dalších dvanáct let v kapse. Poslanci až v závěrečném hlasování rozhodnou, jestli budou licence prodlužovány zcela automaticky (jak to předpokládá Kučerův návrh), nebo zda dá zákon takové možnosti, aby rada mohla Nově i Primě licence kvůli jejich známým problémům sebrat. Jak to nakonec dopadne, není zatím jasné. Pokud by ovšem Kučera neuspěl, bude velmi záležet na složení rady. Takže jinak řečeno: dnes volení členové rady budou možná díky svému šestiletému mandátu…

50.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 29 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

50.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 29 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte