Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Dopisy

Dopisy

D3 zrušena nebyla

V článku Peklo to napohled (Respekt č. 32/2000) se Petr Holub letmo zmiňuje o nadějích, které vzbudil Miloš Kužvart v počátcích svého působení ve vládě, a v této souvislosti uvádí, že ministr zrušil plány na dálnici D3 Praha - České Budějovice. Toto tvrzení je však mylné. Plány na výstavbu této dálnice bohužel zatím opuštěny nebyly a v přípravách se pokračuje. Ve vztahu k ministru Kužvartovi se dá spíše říci, že za jeho působení se příprava této dálnice obnovila. Není to proto, že by snad Miloš Kužvart tuto dálnici chtěl. Ve svých rozhovorech uvádí, že dálnice přes Posázaví je pro něj nepřijatelná, a není důvod mu to nevěřit. Slova však v daném případě nestačí. V loňském roce hlasovala vláda o koncepci rozvoje dopravních sítí České republiky, mj. tedy také o podobě dálniční sítě. Přestože odborná studie posuzující vlivy této koncepce na životní prostředí navrhované rozrůstání dálnic nedoporučila, nepodařilo se ministru Kužvartovi tyto závěry obhájit a vláda odhlasovala návrh ministerstva dopravy a spojů. Tím pádem prošla také dálnice D3. Sice o jeden hlas, ale to na situaci příliš nemění.Práce na dálnici D3 tak byly obnoveny, neboť do loňského července byla tato dálnice více než dva roky mimo oficiální plány na výstavbu. Časová prodleva tak způsobila to, že dálnice D3 zatím nebyla rozestavěna. Bylo by tedy možné posoudit ji jako celek. Avšak Ředitelství silnic a dálnic na…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.