Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Domov

Nejcennější jsou naše chyby

Loni v červenci byl založen Impuls 99 a média o něm přinesla stovky zpráv a reportáží. V listopadu byla zveřejněna výzva bývalých studentů Děkujeme, odejděte a přilákala do ulic desetitisíce lidí. Minulý čtvrtek oznámil Impuls s bývalými studenty a řadou dalších iniciativ, že společně založí „Fórum pro změnu politické kultury“, a v novinách ani v televizi se o tom neobjevila prakticky jediná zmínka.

Jako za Mečiara

Dvě hodiny po poledni se návštěvníci scházejí v malém sále Městské knihovny v Praze. Mezi známými tvářemi, jako jsou Tomáš Halík, Jiří Pehe či Petr Pithart, se objevuje i jeden z představitelů Sdružení Děkujeme, odejděte Vratislav Řehák. Účelem setkání je podle něho hledat pro občanská sdružení nové cesty, protože jejich dosavadní snaha zlepšit společenské i politické poměry „úplně nesplnila očekávání“. „Ale nemohlo se myslet, že se nám všechno podaří během pár měsíců,“ vysvětluje. „Mnoho lidí čeká, až něco uděláme, ale my jim říkáme pravdu, totiž že musí začít sami.“ Sál pro sto lidí je zhruba z poloviny zaplněn, na předsednickém místě sedí za malým stolkem Jana Šmídová z Impulsu 99, Monika Pajerová za Děkujeme, odejděte a Petr Pospíchal z Helsinského občanského shromáždění. V debatě potvrzuje Tomáš Halík z Impulsu Řehákovu skepsi: "Udělali jsme spoustu pozitivních zkušeností, ale ještě cennější jsou chyby, pokud je dokážeme reflektovat a poučit se z nich. Impuls během roku pracoval na příliš mnoha rovinách: vstupu do EU, reformě…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 28 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 28 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.