„To je Dáda, hele,“ ukazuje nadšeně asi dvacetiletá divačka Fischer turné v pražském divadle Pyramida na procházející Dagmar Patrasovou. Pak vypichuje ukazovák na Zbyňka Merunku, poté na Naďu Urbánkovou a Karla Gotta. Mediální oblíbenci a Fischerovi klienti v jednom zaujímají čestná místa ve středu hlediště a videoprojekce promítá na plátno za jevištěm firemní modré letadlo. Ve stejný okamžik, kdy z něj vystupuje nafilmovaný Fischer, přichází na jeviště odstartovat osmdesátiminutový reklamní blok samotný senátor naživo. „Vy, kdo s námi cestujete, vzpomínejte. Vy ostatní balte kufry. Odlétáme,“ rozmáchlým gestem otevírá svou náruč.

Ein Fischer Buntes

Je osmnáctého dubna půl deváté večer a plné hlediště divadla Pyramida sleduje módní přehlídku Fischerovy kolekce. A zatímco tanečníci v modelech poskakují na jevišti doprovázeni hitem Michala Davida Diskopříběh, Václav Fischer stojí v zákulisí přitisknutý k plátnu jeviště a skulinkou pozoruje scénu. „Trému nemám. Tu jsem míval, když jsem tato představení uváděl v Německu,“ říká s milým úsměvem a malinko se pohupuje v rytmu diskotékového evergreenu. Kolem pobíhají manekýni shánějící části své garderoby a mezi nimi ve večerních šatech proplouvá pěvkyně Toperczerová. „S panem Fischerem jsem se potkala na dovolené. Slyšel mě tam zpívat a chtěl si koupit mou desku. Řekla jsem, že ještě žádnou nemám, protože nejsou peníze. A on mi CD natočil,“ vzpomíná zpěvačka na seznámení s mecenášem. Stejně dobrou…

v18.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 31 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v18.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 31 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte