Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Jak je dobré míti O'Briena

Minulé pondělí vicepremiér Pavel Rychetský rezolutně oznámil, že vláda nepřipustí stavbu romského ghetta v Ústí nad Labem. Konkrétně jde o stavbu zdi, kterou chce tamní radnice oddělit domy bílých rodin od domů romských občanů. Fakt, že ministři konečně po mnoha měsících mlčení ostře odmítli rasismus a že se nahlas zastali utlačovaných, se stal prvním jasným důkazem, že dokážou vládnout na úrovni.Den po Rychetského odvážném výstupu přijel do Čech náměstek britského ministra vnitra Mike O'Brien, aby zjistil, v jakých podmínkách tady žije romská menšina. Pokud by byly tak špatné, že je to nutí utíkat do ciziny, zavedla by Velká Británie všem Čechům víza. Tak vyšlo najevo, že Zemanova vláda se na úrovni rozhoduje tehdy, když má na krku nůž, nejlépe v rukou někoho z Evropské unie. I to je v našich postkomunistických poměrech nesporná kvalita: například Vladimír Mečiar se s evropskými vyslanci, jako je O'Brien, vůbec nebavil, a tím svou zemi od Evropy důkladně izoloval.Ve středu ovšem přišla další zpráva: čeští politici v čele se stínovým ministrem zahraničí Zahradilem (ODS) a náměstkem ministra vnitra Kopřivou (KDU-ČSL) se přece jen po „mečiarovsku“ rozzlobili. O'Brien totiž nejenom odsoudil rasismus „lidí, jako je ústecký primátor“, ale pozastavil se i nad tím, že zdejší Romové žijí v mizerných podmínkách. Z pohledu britského úředníka to byla samozřejmá fráze: chudoba je příčinou řady potíží na celém světě. Zřejmě očekával stejně nevzrušenou odpověď: máme různé sociální a…

04.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

04.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte