LUKÁŠ MAŠÍN (1962) pochází Ústí nad Labem. Vystudoval ČVUT v Praze. Do roku 1990 pracoval ve Výzkumném ústavu anorganické chemie. Byl jedním ze zakladatelů OF v Ústí nad Labem, kde také od podzimu 1990 působil čtyři roky jako primátor. V roce 1994 již na primátora nekandidoval. Byl rovněž prvním předsedou ODS v oblasti Ústí nad Labem a mezi lety 1992–1995 členem celostátní výkonné rady ODS. Od roku 1995 působil jako tajemník Městského úřadu v Českých Budějovicích, kam se přestěhoval a kde se podruhé oženil. V posledních deseti letech se aktivně zabývá veřejnou správou, územněsprávním uspořádáním, spoluprací obcí. V této oblasti působil jako poradce vládních úřadů i Poslanecké sněmovny. Dnes pracuje v soukromé inženýrské firmě ILF. Je ženatý, má tři děti.

Vzhledem k financování ODS, k opoziční smlouvě, k postojům ve věci Kosova je stále naléhavější otázka: může mít slušný člověk s touto stranou ještě něco společného? Na druhou stranu najdeme v ODS třeba celou řadu slušných a schopných starostů, Brýdla z Litomyšle, Tošenovského z Ostravy… Proč se neozvou?

Starosta Brýdl říká, že pro něj je v komunální politice důležité, aby ho lidé na ulici zdravili i tehdy, až nebude starostou. Což podle mne vyjadřuje krédo, se kterým správu města dělá. Takže se ho nemusí přímo dotýkat klima uvnitř strany. Ale určitě se ho dotýká klima ve státě, protože jako starosta stále naráží například tam, kde nefunguje stát nebo kde chybí zákon.…

39.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 23 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

39.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 23 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte