Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Hluboko v písku

Tragikomický průběh víkendového sjezdu naší nejsilnější strany byl živým důkazem jedné z proslulých myšlenek Franze Kafky. Pražský spisovatel považoval za nesmyslné očekávat, že se postupem času budeme mít stále lépe a lépe. Mnohem pravděpodobnější prý je, že to bude právě naopak. A sociální demokraté to potvrdili. Kdo doufal, že po zkušenostech z dosavadního vládnutí přinese sjezd ČSSD něco pozitivního, třeba novou verzi stranické či vládní politiky, zajímavé stanovisko nebo aspoň novou myšlenku, musel být notně zklamán. Hlavní poselství Zemanovy partaje veřejnosti zní: všechno zůstane při starém.

Inženýři lidských duší

Nejdříve k tomu, co všechno sjezd neudělal. Ani se nezamyslel nad tím, jak změnit menšinovou vládu v akceschopnou vládní většinu: nic jiného by přitom podle řady ekonomů nepomohlo krizí stíhanému českému hospodářství více. Sociální demokraté by ovšem při takové diskusi museli začít mluvit i o vypovězení opoziční smlouvy a do toho se předsedovi Zemanovi zjevně nechce. A nejen jemu. „Stabilní“ mrtvolné prostředí současné české politiky, kde vláda jakoby vládne, smluvní opozice ji občas jakoby kritizuje a oba dohromady si především rozdělují místa ve správních radách státních firem, se líbí řadě dalších lidí v ČSSD.Ani se snahou probudit v české společnosti naději v lepší zítřek to nedopadlo nejlépe. Miloš Zeman pouze oznámil, že společnost je „nemocná“ a on zná správné „antibiotikum“, kterým by ji vyléčil. Konkrétnější samozřejmě…

16.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 24 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

16.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 24 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte