Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Rozhovor

Já na to neměl nervy

Ing. PAVEL TYKAČ se narodil r. 1964 v Čelákovicích u Prahy. Po studiu na ČVUT pracoval jako technik v TOS Čelákovice. V roce 1990 začal s podnikáním (dovoz a prodej výpočetní techniky). Spoluzaložil firmu Vikomt a po prodeji svého podílu stál v roce 1995 u zrodu finanční skupiny kolem Motoinvestu, která v době největší slávy vlastnila významné podíly v deseti investičních fondech a několika bankách včetně Agrobanky. Na podzim 1996, po uvalení nucené správy v Agrobance, oznámil ukončení činnosti skupiny Motoinvest. Od té doby aktivně nepodniká. Přednáší na několika vysokých školách. Je ženatý, má dvě děti.Tento rozhovor, stejně jako text v rubrice Dopisy, je výsledkem dohody o mimosoudním vyřešení sporů, které s Respektem P. Tykač, jeho dřívější společník Jan Dienstl a firma Motoinvest vedou již několik let.

Vy se rozhodně nepovažujete za „tuneláře“. Co vlastně podle vás to slovo znamená?

Vžilo se jako pojmenování pro nelegální finanční aktivity, které vedou k přesunu aktiv z jedné společnosti do jiné nebo do soukromých rukou. Alespoň tak to cítím já. Problém je vymezení hranice mezi legálností a nelegálností. Ale to je problém práva, definice zákonů apod.

Vy si nejste vědom, že byste udělal něco, co by se blížilo tunelování?

Ne.

Když jste před třemi lety začal útočit na investiční fondy, byla jednou z klíčových firem skupiny Motoinvest firma Atlantic Investic Group, stoprocentně vlastněná…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
44.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte