Praha budoucnosti je městem plným těžkého a vším prostupujícího smutku. Ačkoliv se jeho obyvatelé na každém kroku boří do závějí melancholie, je toto město malým rájem uprostřed pekla. Hlavní město světové romantiky a počítačového pirátství má ve své moci Mafie, která z obchodních zájmů udržuje Prahu v relativně obyvatelném stavu. Zato zbytek světa mají mezi sebou rozděleny United a Yamashita. Tyto všemocné korporace vysávají celou planetu takovým způsobem, že se život na ní stal téměř nesnesitelným. Melancholie Prahy se nevyhýbá ani Veře Navrátilové, mladé černošské hackerce na volné noze. Ať už její kroky vedou do čtvrtě mrakodrapů v Radotíně nebo do poklidných ulic periferního Buštěhradu, stále ji doprovází neodbytný pocit marnosti. Snad jen poslech Voidu, hudby bez rytmu a melodie, a uklidňující účinky drogy clean ji dokáží na krátkou dobu vzdálit černým myšlenkám. Jedinou skutečnou úlevou je pro ni zapnout počítače, nasadit na hlavu helmu a luštit pomocí zvláštní intuice trojdimenzionální kódy zašifrovaných softwarů. Z poklidného života ji vytrhne až neobvyklá a nebezpečná zakázka. Když se jí podaří odhalit část spiknutí, kterým skupina elitářů ohrožuje celé lidstvo, musí z Prahy zmizet a pokusit se svůj důležitý úkol dokončit v labyrintu New Yorku.

Nové způsoby

Nebýt podrobných pražských reálií, mohli bychom se po podobném úvodu domnívat, že před sebou máme cyberpunkovou novelu angloamerické produkce devadesátých let. Dějová linka a…

11.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 21 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

11.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 21 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte