Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Domov

Úderníci z Valdštejna

Od senátorů se čekalo, že skromností a noblesou napraví šok způsobený velkopanskými rozmary poslanců při budování sídla sněmovny. Tato naděje se zatím plní jen zčásti. Je fakt, že někdejšího předsedu komise pro práci parlamentní kanceláře Pavla Tollnera hned tak někdo nepřekoná. Jeho papalášský zápal, s jakým usoudil, že poslanci přece nemohou chodit v dešti z jedné budovy do druhé normálně po ulici, a proto zcela vážně požadoval, aby byly parlamentní domy spojeny systémem podzemních chodeb s eskalátory, je dodnes rekordem svého druhu. Ani zhruba roční výstavba budov Senátu se však neobešla bez několika řádných kiksů.

Je to moje dítě

Pokud se pokusíme stručně zrekapitulovat období od listopadových voleb do dnešních dnů, je problémů na stavbě sídla horní komory opravdu víc než dost. Je už všeobecně známo, že akciovou společnost KDM, která sídlo buduje, vybral kancléř Jan Kněžínek v rozporu se zákonem bez výběrového řízení. Stejně tak už se dlouho ví, že si společnost fakturovala práce, které neudělala, a přesto bude nerušeně stavět minimálně do léta příštího roku. Firma IN.ORG, kterou si Senát najal jako stavební dozor, zmíněné faktury bez mrknutí oka potvrdila. Kancléř Kněžínek ovšem považuje její práci dodnes za „vynikající“ a IN.ORG bude podle smlouvy pracovat na budovách Senátu ještě minimálně dva roky. Sám kancléř sice nejprve oznámil, že kvůli těmto chybám v prosinci odejde z funkce, minulý týden už ale vzal zpátečku: přihlásí se prý do…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.