Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Domov

Tajemná strana poslance Wagnera

Bývalý člen nejvyššího vedení sociální demokracie Jozef Wagner má velké tajemství: dal dohromady tým, z něhož chce postavit novou politickou stranu. Alespoň tak to minulý týden řekl v televizi. Od člověka, jehož hlas nedávno v parlamentu rozhodl o vyslovení důvěry vládě, to je samozřejmě důležitá zpráva. Wagner ještě prozradil, že jádrem budoucí partaje jsou experti z Klubu nezávislé politiky. Tím ale poslancova sdílnost končí. „Neřeknu jediné jméno. Tu organizaci založili mí kamarádi a jsou to lidé, kteří se ještě v politice neangažovali,“ odmítá další debatu. Zvláštní ovšem je, že o zmíněném klubu dosud nikdy nikdo neslyšel. Mnoho lidí zabývajících se politikou je proto toho názoru, že si Jozef Wagner jeho existenci prostě vymyslel.

Neproduktivní podnik

Založení nové levicové strany ohlašoval sociálnědemokratický disident už jednou - loni těsně před Vánocemi. I tehdy se ale vyjadřoval tajemně. Například na otázku novinářů, z čeho bude svou partaj financovat, odpověděl, že z „peněz podnikatelů, kteří si nepřejí Zemana jako předsedu vlády“. Pak ovšem celá věc usnula, neboť Wagner žádnou další aktivitu nevyvinul. Otázkou je, proč svůj projekt zase vytahuje na světlo, když přitom nechce být ani o fous otevřenější. „Chtěl jsem jen uvést zdroj materiálů, které mi členové klubu připravili pro televizní pořad Debata,“ vysvětlil poslanec záležitost zpravodaji ČTK.

O hodnověrnosti slov svého kolegy ale pochybuje řada vlivných lidí se…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 20 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 20 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.