Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Dopisy

Dopisy

Zločin je zločin

Se zpožděním se mi dostal do rukou poslední článek Jana Macháčka o C. S. Fondech (Respekt č. 22/97). Nejvíc zarážející věcí, která z něj vyplývá, je skutečnost, že česká vláda nepřevzala iniciativu ve vyšetřování pachatelů této obrovské krádeže a nepožádala o pomoc Interpol ani žádnou jinou mezinárodní agenturu nebo regulační úřad. A pokud tak učinila důmyslně, o svých aktivitách nikoho neinformovala. Jestliže tomu tak opravdu je, potom vláda pokračuje ve své politice strkání hlavy do písky a neposkytování neinformací veřejnosti. Je to o to horší, že to, k čemu došlo v C. S. Fondech, byl zločin - peníze se neztratily, ale byly ukradeny. A zločin musí být vyšetřován příslušnou státní autoritou. Proč musí podílníci C. S. Fondů utrácet další milion dolarů při hledání ukradeného majetku? To je přece práce pro policii, která má zprostředkovat spolupráci se zahraničními úřady.

Ačkoliv sám žádný podíl v C. S. Fondech nemám, obávám se, že investoři už nemají důvěru v integritu českého kapitálového trhu. Pokud bude mezi portfoliovými investory přetrvávat dojem, že se vláda chystá i nadále ignorovat situaci obětí finančního šikanování a očekává, že akcionáři budou sami financovat pátrání po ukradených penězích, budou se investoři České republice vyhýbat, a to znovu ohrozí měnu i vyhlídky na restrukturalizaci českých podniků. Copak skutečně neexistuje zvláštní…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 22 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 22 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.